loader image

جستجو

Germany blocks EU aid to Kyiv

اسپوتنیک:
آلمان کمک‌های اتحادیه اروپا به کی‌یف را مسدود می‌کند

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «اسپوتنیک» در گزارش تازه خود با اشاره به اینکه آلمان کمک‌های اتحادیه اروپا به کی‌یف را مسدود می‌کند، نوشت: وزیر دارایی آلمان با حمایت مالی اوکراین به قیمت بدهی مشترک اروپا مخالفت کرد.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، خبرگزاری اسپوتنیک در گزارش تازه خود نوشت:  آلمان به دلیل عدم توافق با اتحادیه اروپا بر سر منبع بودجه، تخصیص کمک به اوکراین از اتحادیه اروپا به مبلغ ۹ میلیارد یورو را به تاخیر می اندازد

به گفته رسانه‌ها، تصمیم در مورد بسته کمکی بعدی در نشست سران اتحادیه اروپا در پایان ماه ژوئن گرفته شد. با این حال، «کریستین لیندنر» -وزیر دارایی آلمان- با حمایت مالی کی‌یف به قیمت بدهی مشترک اروپا مخالفت کرد.

در حال حاضر، او تنها یک میلیارد ترانشه را تصویب کرد که قبل از پایان ماه جولای به کی‌یف خواهد رفت.

در همین حال، زمان در حال گذر است، کی‌یف می‌گوید به ۵ میلیارد دلار کمک مالی در ماه نیاز دارد و گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که اوکراین در بازپرداخت ۹۰۰ میلیون یورو بدهی خارجی خود در ماه سپتامبر نکول(ناکامی در پرداخت فوری سود یا اصل سرمایه در زمان مقرر) خواهد کرد.

چنین رفتاری از برلین به طور جدی مقامات کی‌یف را ناراحت می‌کند. علاوه بر این، ادعا شده که اوکراین به آلمان مظنون است که قصد دارد تحریم‌‌های ضد روسیه را برای بازگرداندن گاز از طریق نورد استریم نقض کند.