loader image

جستجو

Russia is probably behind the disclosure of US military documents3

صدای امریکا:
احتمالا روسیه پشت افشای اسناد نظامی آمریکاست

مرکز مطالعات سورین

چکیده

شبکه خبری «صدای امریکا» در یادداشتی اعلام کرد: احتمالا روسیه پشت افشای اسناد نظامی آمریکاست.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین،‌شبکه خبری صدای آمریکا در یادداشتی اعلام کرد: مجموعه جدیدی از اسناد طبقه‌بندی‌شده که به نظر می‌رسد شامل جزئیاتی از اسرار امنیت ملی آمریکا از اوکراین گرفته تا غرب‌آسیا و چین باشند، در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده است.

همچنین یک مقام آمریکایی تایید کرد سندی با علامت «فوق محرمانه» که وضعیت روزانه نیروها در اوکراین را به تصویر می‌کشد، فاش شده و در رسانه‌های اجتماعی نمایش داده شده است.
این مقام مسئول گفت که ظاهرا شخصی از این سند عکس گرفته و آن را در شبکه اجتماعی تلگرام که بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر دارد، منتشر کرده و از آنجا در توییتر هم بازنشر شده است.

مقامات پنتاگون در تلاش هستند تا اطلاعات محرمانه را از رسانه‌های اجتماعی حذف کنند.
یک مقام دیگر هم گفت: «پنتاگون در تلاش است تا مشخص کند که این اسناد چگونه به بیرون درز کرده و چقدر جدی است.»

در مجموع پنج اسلاید شامل عکس‌هایی از این اسناد در کانال تلگرامی طرفدار روسیه در روز پنجشنبه منتشر شد و معتبر به نظر می‌رسند، اگرچه مقامات آمریکایی هشدار داده‌اند که برخی از آن‌ها به نظر تغییر کرده‌اند.
به‌عنوان مثال، یکی از اسلایدها نشان می‌دهد که ۱۶ هزار تا ۱۷ هزار و 500 روس در عملیات کشته شده‌اند، اما مقامات دفاعی آمریکا علناً گفته‌اند که روسیه بیش از 200 ‌هزار تلفات داشته است.

سه مقام آمریکایی هم روز جمعه به رویترز گفتند که روسیه یا عناصر طرفدار این کشور احتمالاً در پشت افشای چندین سند محرمانه منتشر‌شده ارتش آمریکا در رسانه‌های اجتماعی هستند که تصویری جزئی و یک ماهه از جنگ در اوکراین ارائه می‌دهد.
پنتاگون از اظهار نظر در مورد صحت اسنادی که در شبکه‌های اجتماعی از جمله توییتر و تلگرام منتشر شده که تاریخ آن‌ها یکم مارس است و دارای علامت‌هایی هستند که آن‌ها را به‌عنوان «محرمانه» و «فوق سری» طبقه‌بندی می‌کنند، خودداری کرده است.