loader image

جستجو

Europe is prolonging the war by helping Ukraine

ریانووستی:
اروپا با کمک به اوکراین جنگ را طولانی می‌کند

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «ریانووستی» در گزارشی  به‌نقل از سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه،  نوشت: اروپا با کمک به اوکراین، جنگ را طولانی می‌کند.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین،  خبرگزاری ریانووستی در گزارش تازه خود خبرداد: «ماریا زاخارووا»، -سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه- شامگاه دوشنبه از تصویب کمک‌های نظامی بیشتر به اوکراین در اتحادیه اروپا به‌شدت انتقاد کرد.

وی با صدور بیانیه‌ای گفت اتحادیه اروپا در حالی که به ارسال سلاح به اوکراین ادامه می‌دهد، چشم خود را بر فساد کامل مقامات کی‌یف می‌بندد.

وی توضیح داد: «در تمام پنج ماه گذشته، پمپاژ بی‌وقفه تسلیحات غربی به اوکراین ادامه داشت، آن‌ها سعی کردند حقیقت ناخوشایند را در مورد خطرات بی‌سابقه این سیاست برای امنیت داخلی اتحادیه اروپا و شهروندانش پنهان کنند».

این دیپلمات ارشد روسی با بیان اینکه مقامات اروپایی چشم خود را به روی فساد مقامات کی‌یف بسته‌اند، اظهار داشت:‌ «همه چیز قربانی جاه‌طلبی‌های سران اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن برای وارد کردن هرچه بیشتر آسیب به روسیه شده است».

زاخارووا تاکید کرد آژانس مجری قانون اتحادیه اروپا (یوروپل) اکنون باید آشکارا بپذیرد که تسلیحات ارائه‌شده به اوکراین، در کشورهای اروپایی خود را نشان خواهد داد و زرادخانه‌های جنایاتکاران سازمان‌یافته محلی را پر می‌کند.

وی نتیجه‌گیری کرد: «تصادفی نیست که در یازدهم جولای، مرکز اتحادیه اروپا برای حمایت در زمینه امنیت داخلی و مدیریت مرزها در مولداوی راه‌اندازی شد که یکی از وظایف کلیدی آن، جلوگیری از قاچاق اسلحه و مهاجران به اتحادیه اروپاست».