loader image

جستجو

Israel is unprepared for the growing threat

میدل ایست مانیتور:
اسرائیل در مواجه با تهدیدات روز افزون هیچ آمادگی ندارد

مرکز مطالعات سورین

چکیده

وبگاه «میدل ایست مانیتور» در یادداشت خود نوشت: درخواست محافل داخلی اسرائیل برای برخورد شدید با مقاومت فلسطین در اصل تلاشی برای پاسخ به وحشت آن‌ها است.

فهرست مطالب

 به گزارش مرکز مطالعات سورین، وبگاه میدل ایست مانیتور در یادداشت تازه خود به قلم« عدنان ابوعامر» نوشت: به گفته کارشناسان امنیتی و نظامی اسرائیل(رژیم صهیونیستی)، این کشور به طور کامل از نبود عمق استراتژیک و وجود نقاط ضعف رنج می‌برد و این شرایط موجب شده تا صهیونیست‌ها خود را در برابر تنگاه‌های نظامی ببینند.

تنگناهای نظامی می‌تواند در برابر شلیک موشک‌ها از سوی حماس در غزه، حزب‌الله در لبنان و همچنین ایران خود را نشان دهد.

اسرائیلی‌ها نگران خطرات و کاستی‌هایی هستند که با وجود دستاوردهای ادعایی آن‌ها در جنگ ۱۹۶۷ و هدف قرار دادن راکتورهای هسته‌ای عراق و سوریه توسط نیروی هوایی اسرائیل(رژیم صهیونیستی) از آن رنج می‌برند.

طبق ادعاها، نیروی هوایی اسرائیل(رژیم صهیونیستی) یکی از بهترین‌ها در دنیاست، اما در برخی از رویارویی‌های نظامی دچار ناکارآمدی شده و بسیاری را ناامید می‌کند، کسانی که معتقدند نیروی هوایی باید بتواند عمق استراتژیکی که اسرائیل فاقد آن است را پوشش دهد.

با افزایش جنگ‌های چریکی و تظاهرات مستمر در مسجد‌الاقصی، نیروهای اشغالگر اسرائیل به ناتوانی خود در مقابله با تهدیدات مختلف امنیتی به‌ویژه در جبهه داخلی فلسطین اذعان می‌کنند.

درخواست محافل داخلی اسرائیل (رژیم صهیونیستی) برای برخورد شدید با مقاومت فلسطین در اصل تلاشی برای پاسخ به وحشت آن‌هاست. همزمان یک گفتمان همراه با ترس و وحشت از فلسطینی‌ها در شبکه‌های تلویزیونی اسرائیل(رژیم صهیونیستی) وجود دارد و عمدتا در این شبکه‌ها اشاره‌ای به ریشه‌های مقاومت و همچنین درگیری‌های یک قرن اخیر با فلسطینی‌ها نمی‌شود.

مقامات نظامی و امنیتی اسرائیل(رژیم صهیونیستی) می‌گویند که ناکامی اخیر در مقابله با حملات مقاومت فلسطین ممکن است سایر نیروها مانند ایران را به شلیک موشک یا حزب‌الله را برای حمله به شهرک‌های صهیونیست‌نشین شمالی ترغیب کند و این چیزی است که برخی از ژنرال‌های ارتش رژیم صهیونیستی نگرانی خود را در خصوص آن ابراز کرده‌اند. آن‌ها همچنان نسبت به احتمال وقوع یک جنگ چند جبهه‌ای که ممکن است ارتش اسرائیل(رژیم صهیونیستی) با آن مواجه شود، هشدار می‌دهند؛ جنگی که ممکن است در صورت وقوع، فرماندهان صهیونیست خواستار تخلیه خطوط مرزی و عقب‌نشینی نیروهایشان شوند.