loader image

جستجو

Washington is shirking its responsibility in the Ukraine crisis

اسپوتنیک:‌ واشنگتن از مسئولیت خود در بحران اوکراین شانه خالی می‌کند

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «اسپوتنیک» به نقل از سخنگوی وزارت خارجه چین نوشت: شانه خالی کردن آمریکا از مسئولیت بحران اوکراین و شایعه‌پراکنی بسیار مزورانه و زننده است.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، خبرگزاری اسپوتنیک در یادداشت تازه خود نوشت:  وزارت امور خارجه چین اعلام کرد آمریکایی‌ها با اتهام‌زنی علیه این کشور از مسئولیت خود در بحران اوکراین شانه خالی می‌کنند.

«وانگ ونبین»- سخنگوی وزارت امور خارجه چین- گفت: «این شیوه شانه خالی کردن از مسئولیت و شایعه‌پراکنی بسیار مزورانه و زننده است».

او در ادامه گفت: «آنچه از آن‌ها شاهد هستیم، تمایل به تحریم روسیه مانند باقی جامعه جهانی، محکوم کردن کاری که این کشور در اوکراین انجام می‌دهد و تکرار ادعای تمایل به راه‌حل مسالمت‌آمیز در اوکراین است، اما آن‌ها هیچ کاری درخصوص ارائه پیشنهاد در این زمینه یا نشان دادن رغبت برای درگیر شدن در هرگونه راه‌حل دیپلماتیک در آنجا نشان نداده‌اند.»

ونبین ضمن ابراز نگرانی جدی درباره تحولات اوکراین، از همه طرف‌ها درخواست کرد خویشتن‌داری کرده و از ایمنی کامل نیروگاه اتمی «زاپوریژیا» این کشور که دچار آتش‌سوزی شده، اطمینان حاصل کنند.

او در این‌باره گفت: «در حال پایش وضعیت هستیم و از تمام طرف‌ها می‌خواهیم خویشتن‌داری کرده و ضمن خودداری از افزایش تنش، از ایمنی تأسیسات اتمی اطمینان حاصل کنند.»

درگیری‌ها در اوکراین در حالی وارد نهمین روز شده است که  یک مقام محلی اوکراینی اعلام کرد نیروهای ارتش روسیه نیروگاه اتمی «زاپروژیا» را به کنترل خود درآورده‌اند.