loader image

جستجو

Signing the largest package to deal with climate change

رویترز:
امضای بزرگترین بسته برای مقابله با تغییرات آب و هوایی

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «رویترز» در گزارشی از امضای بزرگترین بسته برای مقابله با تغییرات آب و هوایی خبر داد.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، خبرگزاری رویترز درگزارشی خبر داد: «جو بایدن» -رئیس‌جمهور آمریکا- با تخصیص بودجه 430 میلیارد دلاری برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، کاهش قیمت داروهای تجویزی و مبارزه با تورم اقتصادی موافقت کرد.

این بودجه، بزرگترین بسته مالی است که تاکنون در تاریخ آمریکا برای مهار گازهای گلخانه‌ای و مقابله با تغییرات اقلیمی اختصاص داده شده است.

قانون مبارزه با تغییرات آب و هوایی و کاهش قیمت داروهای تجویزی با هدف کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای داخلی است.

در مراسمی که در کاخ سفید برگزار شد، بایدن در حضور برخی نمایندگان حزب دموکرات از جمله جو مانچین، یکی از سناتورهای آمریکا با تخصیص این بسته بودجه‌ای به دولت موافقت کرد. جو مانچین برای تصویب این بودجه و جلب رضایت نمایندگان در کنگره تلاش‌های زیادی کرده بود.

این سناتور آمریکایی این بودجه را بسته‌ای متعادل‌کننده برای آینده اقتصادی آمریکا خواند که می‌تواند برای تورم و برخی گزینه‌های اقتصادی مهم باشد.

بایدن ضمن امضای این بسته بودجه همچنین از رویکرد برخی جمهوری‌خواهان انتقاد کرد و اظهار امیدواری کرد دموکرات‌ها بتوانند در انتخابات پیشروی پیروز شوند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن از این بسته بودجه‌ای استفاده کنند.

تمام جمهوری‌خواهان به این لایحه بودجه‌ای رای منفی دادند و آن را ضربه بزرگی به اقتصاد آمریکا می‌دانند.

بسیاری از اقتصاددانان آمریکا معتقدند با توجه به تورم شدید این روزها در این کشور، این بسته بودجه‌ای نمی‌تواند تاثیر چندانی بر آینده اقتصادی این کشور داشته باشد.

دموکرات‌ها می‌گویند که این با کاهش کسری بودجه فدرال به مبارزه با تورم کمک می‌کند. آژانس‌های رتبه‌بندی و اقتصاددانان مستقل موافق آن هستند، اما می‌گویند نتایج آن سال‌ها طول می‌کشد.

جمهوری‌خواهان این قانون را به دلیل انجام کمی برای کاهش قیمت‌ها مورد انتقاد قرار دادند. میچ مک کانل، رهبر جمهوری‌خواهان سنا گفت که قانون جدید تاثیر معکوس خواهد داشت.

دموکرات‌ها سال گذشته با صرف تورم بی‌سابقه اقتصاد، آمریکایی‌ها را غارت کردند.