loader image

جستجو

اکونومیست:
انتصاب‌های هوشمندانه بایدن در برابر انتصاب‌های ترامپ

مرکز مطالعات سورین

چکیده

نشریه «اکونومیست» در گزارش از انتصاب‌های هوشمندانه بایدن در برابر انتصاب‌های ترامپ، خبر داد و اعلام کرد: حقوقدانانی که در زمان بایدن به هیئت فدرال پیوسته‌اند، از نظر قومیت و جنسیت، متنوع‌ترین حقوقدانان تاریخ هستند.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، نشریه اکونومیست در گزارشی اعلام کرد که جو بایدن تاکنون 85 قاضی را در سراسر آمریکا منصوب کرده است.

از بین این قضات، 25 قاضی در دادگاه‌های مهم استیناف و 1 قاضی هم (خانم کتانجی براون جکسون) در دیوان عالی آمریکا منصوب شده‌اند.

اکونومیست در گزارش خود اذعان می‌کند که تاکنون جو بایدن بیش از هر یک از روسای‌جمهور قبل از خود در آمریکا، قضات زن و غیر سفیدپوست را منصوب کرده است .

از 85 قاضی منصوب شده، حدود 75 درصد آنان زن و نزدیک به یک چهارم آنان آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار هستند.

البته همچنان ماندگارترین میراث در زمینه منصوب شدن قضات، به دوران ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ با انتصاب 234 قاضی اختصاص دارد که بیش از یک چهارم دستگاه قضایی فدرال آمریکا و یک سوم دیوان عالی را تشکیل می‌دهند.

حقوقدانانی که در زمان بایدن به هیئت فدرال پیوسته‌اند، از نظر قومیت و جنسیت، متنوع‌ترین حقوقدانان تاریخ هستند.

از این 85 نفر، 64 نفر (یا 75 درصد) زن هستند. نزدیک به یک چهارم آفریقایی-آمریکایی هستند.

دو سوم غیر سفید هستند. قضات ترامپ اکثرا مرد (76 درصد) و سفیدپوست (84 درصد) هستند.

بایدن نسبت به ترامپ از جوانگرایی استفاده می‌کند: میانگین سنی نامزدهای او 47 سال است. دو گزینه اخیر برای کرسی‌های دادگاه تجدید نظر هنوز در 30 سالگی هستند.

به گفته «راسل ویلر» از -موسسه بروکینگز- بیش از یک سوم از منصوبان سال اول بایدن به عنوان مدافعان عمومی، از جمله قاضی جکسون در آن زمان، کار کرده بودند.

درخواست‌های غیرقابل قبول بایدن ممکن است به هموار کردن مسیر نامزدهای قضایی او در سنا با 50-50 رأی کمک کرده باشد.

با حرکت مجلس نمایندگان به سمت کنترل جمهوری‌خواهان و کم‌رنگ شدن چشم‌انداز قانونگذاری، بایدن و اکثریت دموکرات در سنا باید زمان زیادی برای تمرکز بر نامزدهای قضایی داشته باشند.