loader image

جستجو

American doubts about setting the Russian oil price ceiling

وال استریت ژورنال:
تردید آمریکا در مورد تعیین سقف قیمت نفت روسیه

مرکز مطالعات سورین

چکیده

روزنامه «وال استریت ژورنال» در گزارشی از تردید آمریکا در مورد تعیین سقف قیمت نفت روسیه، خبر داد.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، روزنامه وال استریت ژورنال  در گزارشی به نقل از منابع آگاه خبر داد که مقامات آمریکایی قصد ندارند سقف پیشنهادی برای قیمت نفت روسیه را تا زمان برگزاری انتخابات میان‌دوره ای این کشور در هشتم نوامبر تعیین کنند.

دولت بایدن نگران است که اعلام سقف قیمت نفت منجر به کاهش عرضه از سوی روسیه و نوسانات بازار نفت شود و بر نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا تاثیر بگذارد.

مسکو بارها اعلام کرده است که به کشورهایی که سیاست‌های تجاری مغایر با شرایط قراردادهای موجود را اتخاذ می‌کنند، نفت و گاز عرضه نمی‌کند.

در ابتدا، انتظار می‌رفت که سقف قیمت نفت روسیه تا اواسط اکتبر تعیین شود تا به این صنعت زمان بدهد برای تاریخ 5 دسامبر آماده شود.

در این تاریخ، آمریکا و متحدانش قصد دارند کسب وکارها در کشورهای خود را از حمل و نقل، تامین مالی و بیمه نفت روسیه منع کنند، مگر اینکه کمتر از حد تعیین شده فروخته شود.

تأخیر آمریکا در نهایی‌سازی جزئیات به این معنی است که عرضه‌‌ای که در تاریخ 5 دسامبر درحال ترانزیت است، ممکن است پس از رسیدن به خریدار تحت تأثیر تحریم‌‌ها قرار بگیرد.

«کوین بوک» -مدیر عامل مؤسسه کلیرویو انرژی پارتنرز- به وال استریت ژورنال گفت: تقریباً 40 روز تا 5 دسامبر باقی است، یک سفر معمولی از روسیه در مسیرهای طولانی 45 تا 60 روز طول می‌کشد.

بنابراین ما محموله سرگردان داریم و این خطر وجود دارد که قیمت نفت خام افزایش یابد، چرا که خریداران برای منابع جایگزین پیشنهاد می‌دهند.

براساس این گزارش، آمریکا می‌خواهد درآمد مسکو را محدود کند اما درعین حال جریان نفت روسیه را به بازارهای جهانی حفظ کند.

بر اساس برآوردهای مختلف، این سقف قیمت ممکن است حدود 60 دلار در هر بشکه تعیین شود.