loader image

جستجو

Democrats' hesitation to support Biden in the election

هیل:
تردید دموکرات‌ها در حمایت از بایدن در انتخابات

مرکز مطالعات سورین

چکیده

روزنامه «هیل» در یادداشتی از تردید دموکرات‌ها در حمایت از بایدن در انتخابات خبر داد و نوشت: اعضای حزب دموکرات آمریکا در حال بررسی و مذاکره بر سر نکات مثبت و منفی نامزدی دوباره بایدن در انتخاب هستند.

فهرست مطالب

 به‌گزارش مرکز مطالعات سورین،‌ روزنامه هیل در یادداشتی اعلام کرد: «سدریک ریچموند»، -نماینده سابق کنگره آمریکا و از مقامات کنونی کاخ سفید- هفته گذشته در اظهاراتی از ایجاد زیرساخت‌ها در راستای حمایت‌های مالی و غیر مالی از بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا خبر داد و افزود: وی (بایدن) کاندید خواهد شد و ما زیرساخت‌های لازم برای پیروزی او در انتخابات را فراهم می‌کنیم.

در پشت پرده، اعضای حزب دموکرات آمریکا در حال بررسی و مذاکره بر سر نکات مثبت و منفی نامزدی دوباره بایدن در انتخاب هستند.

«ادی ویل» -استراتژیست دموکرات- درباره احتمال کاندیداتوری بایدن در انتخاب ریاست‌جمهوری آینده این کشور گفت: نشانه‌ها حاکی از آن است که وی در انتخابات ۲۰۲۴ شرکت می‌کند.

جو بایدن، رییس‌جمهوری فعلی آمریکا بارها از قصد خود برای نامزدی در انتخابات آتی این کشور خبر داده است. به گفته منابع، بایدن حتی در حال بررسی شکل و شمایل کارزار انتخاباتی خود برای سال ۲۰۲۴ است.

این گزارش در بیان دلایلی که دموکرات‌ها در حمایت از بایدن دچار تردید می‌کند به سن رییس‌جمهور آمریکا اشاره کرد و نوشت: مهمترین عامل تردیدها سن بایدن عنوان می‌شود.

یک استراتژیست دیگر دموکرات‌ها در این باره گفت: به نظرم بایدن، به خوبی از عهده ریاست‌جمهوری بر آمده اما برای من تصور اینکه فردی در دهه ۸۰ زندگی برای ریاست‌جمهوری کاندید شود، دشوار است. «خوشمان بیاید یا نه او پیر است.»

شواهد تاریخی نشان می‌دهد که آخرین رییس‌جمهوری که در آمریکا برای دور دوم در انتخابات شرکت نکرده به بیش از نیم قرن گذشته و دوره ریاست جمهوری لیندون جانسون و در اوج بحبوحه جنگ ویتنام باز می‌گردد اما تاریخ آمریکا تاکنون رییس‌جمهوری به این پیری را نیز تجربه نکرده است.