loader image

جستجو

Turkey does not support sanctions against Iran

اسپوتنیک:
ترکیه از تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران حمایت نمی‌کند

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «اسپوتنیک» در گزارش خود به‌نقل از وزیرخارجه ترکیه در یک کنفرانس مطبوعاتی نوشت:ترکیه از تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران حمایت نمی‌کند و قصد دارد تلاش بیشتری برای افزایش حجم معاملات خود انجام دهد.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین،‌ خبرگزاری اسپوتنیک در گزارش خود خبر داد: وزیر امور خارجه ترکیه در یک کنفرانس مطبوعاتی در آنکارا پس از گفت‌وگو با «حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه ایران بیان کرد: «ترکیه از تحریم‌هایی که غرب علیه ایران وضع کرده است، حمایت نمی‌کند.»

«مولود چاووش اوغلو» با بیان اینکه ما از تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران حمایت نمی‌کنیم و آن‌ها را صحیح نمی‌دانیم، ابراز امیدواری کرد که «توافق هسته‌ای کارساز باشد».

او افزود: ما همچنین قصد داریم تلاش بیشتری برای افزایش حجم معاملات خود انجام دهیم؛ ما به همکاری برای تضمین حفاظت از وضعیت مسجدالاقصی و فلسطین ادامه خواهیم داد.

عبداللهیان نیز به نوبه خود اعلام کرد که قصد دارد «پیش‌نویس پیشنهادهای ایران برای توافق جامع بلندمدت بین دو کشور» را به مقامات ترکیه تحویل دهد. وزیر امور خارجه ایران گفت: توافق کردیم در آینده نزدیک کمیسیون مشترک اقتصادی تشکیل دهیم.

«رابرت مالی» -نماینده ویژه آمریکا در امور ایران- در ۲۵ می گفت که احتمال شکست مذاکرات با تهران برای بازگشت به پایبندی کامل به مفاد توافق هسته‌ای در حال حاضر بیشتر از احتمال موفقیت در این گفت‌و‌گو است.