loader image

جستجو

America's attempt to join Armenia in the sanctions against Russia

نیوز آرمنیا:
تلاش آمریکا برای پیوستن ارمنستان به تحریم‌ها علیه روسیه

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «نیوز آرمنیا» در گزارش تازه خود از تلاش آمریکا برای پیوستن ارمنستان به تحریم‌ها علیه روسیه،خبر داد.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، خبرگزاری نیوز آرمنیا در گزارش تازه خود خبر داد: برخی منابع مطلع در ارمنستان گفته‌اند که دولت آمریکا از مجاری دیپلماتیک در حال فشار بر ارمنستان برای پیوستن این کشور به تحریم‌ها علیه روسیه است.

این خبرگزاری روز یکشنبه به نقل از «واهه داوتیان»، دکترای علوم سیاسی و از تحلیلگران این کشور نوشت، واشنگتن سعی دارد ارمنستان را مجبور کند به تحریم‌های ضد روسیه بپیوندد.

داویتان به نقل از برخی منابع ارمنستانی گفت که این موضوع در دیدار «مهر گریگوریان»، معاون نخست‌وزیر ارمنستان و «والی آدیمو»، معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا و همچنین در سفر چند روزه معاون وزارت بازرگانی این کشور به «ایروان» مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

داوتیان افزود: «در هیچ بیانیه رسمی و همچنین در صورتجلسه جلسات به بحث تحریم روسیه توسط ارمنستان اشاره‌ای نشده است.»

این در حالی است که کاخ کرملین اخیرا  از رایزنی «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه و «نیکل پاشینیان»، نخست‌وزیر ارمنستان درباره تحولات پیرامون قره‌باغ و آماده‌سازی معاهده صلح بین ایروان و باکو  خبر داد.

اخیرا نیز وزیر خارجه روسیه گفت که غرب از چند سازمان غیردولتی در «قفقاز جنوبی» برای آماده‌سازی زمینه جهت انقلاب‌های رنگی حمایت مالی می‌کند.

بر اساس این گزارش، «سرگئی لاوروف»، وزیر خارجه روسیه در نشست خبری  با «آرارات میرزویان»، همتای خود در ارمنستان از اتحادیه اروپا و آمریکا به دلیل دخالت در مذاکرات صلح بین ایروان و باکو انتقاد کرد.

لاوروف غرب را به تلاش‌های پنهان برای تضعیف معماری امنیتی منطقه قفقاز از طریق حملات دیپلماتیک و تلاش برای سرکوب توافقات بین روسیه، ارمنستان و جمهوری آذربایجان متهم کرد.

لاوروف تاکید کرد که مسکو نه فرصت و نه نیازی برای توسعه گفت‌وگو با غرب در قفقاز جنوبی می‌بیند. وی افزود: «ما می‌بینیم که غرب چه اهدافی را در قفقاز جنوبی دنبال می‌کند، آن‌ها را پنهان نمی‌کند و هدفش جدا کردن روسیه از منطقه است.»

لاوروف اظهار داشت که غرب از چندین سازمان غیردولتی در قفقاز جنوبی برای آماده‌سازی زمینه جهت انقلاب‌های رنگی حمایت مالی می‌کند.