loader image

جستجو

Russian warplanes attack Israel over Syria2

رویترز:
حمله جنگنده‌های روسی به اسرائیل برفراز سوریه

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «رویترز» در گزارش خود از حمله جنگده‌های روسی به اسرائیل برفراز سوریه، خبر داد.

فهرست مطالب

 به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، خبرگزاری رویترز نوشت: تنها یک روز پس از آنکه روسیه اعلام کرد دفتر «آژانس یهود» در مسکو را تعطیل می‌کند. «بنی گانتز» -وزیر دفاع اسرائيل(رژیم صهیونیستی)، روز سه‌شنبه تایید کرد جنگنده‌های این کشور در ماه می گذشته، هدف سامانه پدافند هوایی اس-۳۰۰ روسیه، در آسمان سوریه‌ قرار داشتند، اما در نهایت هیچ اتفاقی نیفتاد.

خبرگزاری رویترز روز سه‌شنبه چهارم مرداد‌ماه ۱۴۰۱ در گزارشی به‌نقل از وزیر دفاع اسرائيل(رژیم صهیونیستی)، نوشت این یک حادثه استثنایی بود و تنها یک مرتبه رخ داد.

وزیر دفاع اسرائيل(رژیم صهیونیستی) روز سه‌شنبه در جریان یک نشست مطبوعاتی، در توضیح حادثه‌ای که در ماه می در آسمان سوریه اتفاق افتاد، گفت زمانی که پدافند هوایی اس-۳۰۰  شلیک کرد،  جنگنده‌های اسرائیلی در منطقه عملیاتی مورد نظر نبودند.

به‌ گفته بنی گانتز، روابط و هماهنگی‌ میان تل‌آویو و مسکو بر سر سوریه، هم‌اکنون در یک وضعیت «باثبات» قرار دارد، اما شرایط به‌گونه‌ای است که اسرائيل(رژیم صهیونیستی) به طور دائم باید وضعیت را مرور می‌کند، مثل اینکه تازه این هماهنگی‌ها صورت گرفته است.

خبرگزاری رویترز در بخش دیگری از گزارش خود به این نکته اشاره کرد که افشاگری روز سه‌شنبه وزیر دفاع اسرائيل(رژیم صهیونیستی) در بحبوحه تشدید تنش میان تل‌آویو و مسکو بر سر محکومیت حمله روسیه به اوکراین و دستور تعطیلی «آژانس یهود» در مسکو صورت می‌‌گیرد.

«آژانس یهود» بیش از ۹۰ سال سابقه دارد و یکی از قدیمی‌ترین و اصلی‌ترین مراکز کمک و هماهنگی برای مهاجرت یهودیان سراسر جهان، از جمله یهودیان روسیه و اروپای شرقی، به اسرائيل(رژیم صهیونیستی) به‌شمار می‌رود.