loader image

جستجو

Armed violence beyond statistics

واشنگتن پست
خشونت های مسلحانه فراتر از آمارها

مرکز مطالعات سورین

چکیده

روزنامه «واشنگتن پست» در یادداشت خود با اشاره به اینکه خشونت‌های مسلحانه فراتر از آمارها است،‌ نوشت: خرید اسلحه افزایش بی‌سابقه یافته و تخمین زده می‌شود که بیش از 43 میلیون قبضه سلاح در این دوره خریداری شده است.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین،‌ روزنامه واشنگتن پست در یادداشت خود نوشت:  موج ناشی از حملات تیراندازی در مناطقی مانند پارک هایلند، اووالده، تگزاس و همچنین بوفالو توجه زیادی را به حوادث قتل‌عام‌ها در آمریکا جلب کرده است.

اما بر اساس داده‌های فدرال، شمار فزاینده مرگ‌های ناشی از تیراندازی با اسلحه در آمریکا فراتر از چنین حوادث پرمخاطبی است به گونه‌ای که تقریباً هر روز شاهد بروز حوادث مشابهی در خانه‌ها، مقابل سالن‌های غذاخوری و در خیابان‌های بسیاری از شهرها هستیم.

از ابتدای سال 2022 تاکنون، بیش از 300 تیراندازی جمعی رخ داده است.

بر اساس تجزیه و تحلیل واشنگتن پست از داده‌های فدرال درباره بررسی پیشینه داشتن اسلحه، افزایش خشونت‌های ناشی از تیراندازی با سلاح در حالی اتفاق می‌افتد که خرید اسلحه در سال‌های 2020 و 2021 افزایش بی‌سابقه یافته و تخمین زده می‌شود که بیش از 43 میلیون قبضه سلاح در این دوره خریداری شده است.

در عین حال، از سال 1995 تاکنون میزان مرگ و میر ناشی از حوادث مشابه به بالاترین سطح خود رسیده و سالانه بیش از 45000 نفر قربانی تیراندازی با سلاح می‌شوند.

بر اساس داده‌های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، اسلحه عامل بیشتر خودکشی‌ها است و تقریباً از سال 2019 تا 2021 عموما عامل افزایش قتل در سراسر کشور است.

در طول تعطیلات طولانی پایان هفته، زمانی که 7 نفر در رژه چهارم جولای در هایلند پارک کشته و د‌ه‌ها نفر زخمی شدند، تیراندازی‌های مرگبار متعدد دیگری در سراسر کشور به وقوع پیوست.

به گفته کارشناسان، پاسخ روشنی در مورد اینکه چه چیزی باعث افزایش خونریزی می‌شود وجود ندارد، اما عوامل احتمالی عبارتند ازتنش‌های ذهنی ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا، متلاشی شدن روابط بین پلیس و مردم، افزایش خشم، تشدید فشار روانی افراد و تعداد زیاد سلاح در دستان شهروندان آمریکایی.