loader image

جستجو

Trump's troubles

رویترز:
دردسرهای ترامپ

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «رویترز» در گزارش تازه خود از دردسرهای ترامپ خبر داد و نوشت: صرف شام با رپری که اظهارات یهودی‌ستیزانه‌ای بیان کرده است بار دیگر ترامپ در نیمکت متهمان در دادگاه افکار عمومی قرار گرفت.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، خبرگزاری رویترز در گزارش تاز خود خبر داد: «دونالد ترامپ» که به‌تازگی ورود خود را به رقابت برای رسیدن به کاخ سفید اعلام کرده است، نمی‌تواند از روند فعلی اتفاقات خشنود باشد.

«قاضی لارا براون» -استاد علوم سیاسی در دانشگاه جورج واشنگتن- با این ارزیابی که رئیس‌جمهوری سابق شاهد رسوایی‌های پیاپی است، گفت: این آغازی فاجعه‌بار برای مبارزات انتخاباتی اوست.

ترامپ که امید داشت در انتخابات میان‌دوره‌ای بر موج پیروزی نامزدهای حزب جمهوری‌خواه سوار شود، با شکست بیشتر نامزدهای مورد حمایتش زمین خورد.

او که افراد بانفوذ جمهوری‌خواه رهایش کرده‌اند، بار دیگر در نیمکت متهمان در دادگاه افکار عمومی قرار گرفت.

دلیل آن، صرف شام با رپری به نام «کانی وست» که اظهارات یهودی‌ستیزانه‌ای بیان کرده است به همراه یک نژاد‌پرست سفید‌پوست است.

نمایندگان جمهوری‌خواه، که مدت‌ها نگران این بودند که مورد خشم رهبر حزب خود قرار نگیرند، واژه‌های دیگری برای نشان دادن خشم خود پیدا نکرده‌اند جز: «مضحک»، «نفرت‌انگیز»، «رسوایی.»

این در حالی است که تا هفته گذشته که ترامپ بار دیگر در یکی از سخنرانی‌های جنجالی خود کنار گذاشتن قانون اساسی را خواستار شد و بار دیگر از تقلب در انتخابات سخن گفت، جمهوری‌خواهان سکوت پیشه کرده بودند.

شکست «هرشل واکر» که -بازیکن سابق فوتبال آمریکایی- و از سوی حزب جمهوری‌خواه نامزد شده بود، در انتخابات میاندوره‌ای ایالت جورجیا نیز میخ دیگری بر تابوت ترامپ کوبید.

لارا براون به خبرگزاری فرانسه گفت: ترامپ همچنین شاهد آن بود که بسیاری از کمک‌کنندگان مالی بزرگ او آشکارا گفتند از نامزدی او در سال 2024 حمایت نخواهند کرد.

میلیاردری که به سخنوری مقابل هوادارانش شهرت دارد، از زمان اعلام نامزدی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2024، به جز تجمعاتی در اقامتگاهش در مار-آ-لاگو، واقع در ایالت فلوریدا، تجمع انتخاباتی دیگری برگزار نکرد.

دلیل آن هم شکست‌های پیاپی او در حوزه‌های مختلف است: از تحقیقات اف‌بی‌آی در مورد مدارکی که از اقاماتگاه ترامپ پیدا شد، تا امور مالی و اتهام کلاهبرداری مالیاتی در نیویورک و همچنین تحقیق در مورد نقش او در آشوب روز 6 ژانویه 2021 مقابل ساختمان کنگره.