loader image

جستجو

The CIA chief met with his Russian counterpart in Ankara

یورونیوز:
دیدار رئیس سیا با همتای روس در آنکارا

مرکز مطالعات سورین

چکیده

شبکه خبری «یورونیوز» در گزارش خود به‌نقل از یک مقام کاخ سفید  از دیدار رییس سیا با همتای روس در آنکارا خبر داد.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکزمطالعات سورین، شبکه خبری یورونیوز در گزارش خود خبر داد:یک مقام کاخ سفید گفت که ویلیام برنز، مدیر سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) برای گفت ‌و گو با همتای روس خود در آنکارا حضور دارد.

این فرد هدف این دیدار را انتقال پیامی درباره عواقب هرگونه استفاده از تسلیحات هسته‌ای از سوی روسیه عنوان کرد. این دیدار عصر روز دوشنبه انجام شد.

این مقام که خواست نامش فاش نشود گفت: برنز هیچ نوع مذاکره‌ای انجام نمی‌دهد. او درباره حل و فصل جنگ در اوکراین بحث نمی‌کند.

وی با این حال افزود که برنز درباره پرونده آمریکایی‌های بازداشت شده در روسیه صحبت خواهد کرد.

تماس آمریکا و روسیه در ترکیه نخستین بار از سوی یک روزنامه روس گزارش شد. این روزنامه به نقل از یک منبع ناشناس گفته است که سرگئی ناریشکین، رئیس سرویس اطلاعات خارجی روسیه در این مذاکرات شرکت خواهد کرد.

این مقام کاخ سفید با بیان اینکه اوکراین از قبل در جریان این سفر قرار گرفته است گفت: ما در مورد این واقعیت که کانال‌هایی برای ارتباط با روسیه در زمینه مدیریت ریسک، مخصوصا خطرات هسته‌ای و خطرات ثبات استراتژیک داریم بسیار باز برخورد کرده‌ایم.

از سوی دیگر پیش از این اخباری منتشر شده بود که جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در گفت‌وگوهای محرمانه با مقامات ارشد روسیه با هدف کاهش خطر یک جنگ گسترده‌تر بر سر اوکراین شرکت کرده است.