loader image

جستجو

تحریم روسیه

رویترز: تحریم‌ روسیه اثراتی فاجعه‌بار بر اقتصاد آمریکا و اروپا خواهد داشت

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «رویترز» در یادداشت تازه خود با اشاره به این‌که اعمال تحریم علیه روسیه، تاثیراتی فاجعه‌بار بر اقتصاد آمریکا و اروپا خواهد داشت، خبر از این داد که دولت بایدن حتی با وجود آگاهی از این تاثیرات مخرب،  قصد دارد تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال نماید.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، خبرگزاری رویترز در یادداشت تازه خود نوشت: طبق گزارش‌های تحلیلی از دو وزارتخانه در آمریکا، واشنگتن می‌داند تحریم‌ها علیه روسیه بر اقتصاد خودش، تاثیرات فاجعه‌باری دارد.

دولت آمریکا بارها اعتراف کرده است که هر دور جدیدی از تحریم‌ها علیه روسیه می‌تواند خسارات جدی هم برای اقتصاد جهان و هم اقتصاد آمریکا به بار آورد، اما آن‌ها را دلیل محکمی برای دست کشیدن از این اقدامات نمی‌داند.

چندین نفر از مقامات دولت بایدن تاکید کرده‌اند حتی با وجود تاثیرات مخرب برای آمریکا و هم پیمانان غربی‌اش، تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال خواهد شد.

واشنگتن قبلا کرملین را به برنامه‌ریزی برای حمله به همسایه خود در ماه ژانویه متهم کرده بود و کرملین ضمن تکذیب، آن را یک «خبر جعلی» خواند.

گزارش‌ها حداقل به دو تحلیل انجام شده توسط وزارت خزانه‌داری و وزارت خارجه آمریکا در هفته‌های اخیر اشاره دارد که نشان می‌دهند، تحریم‌ها علیه غول انرژی روسیه یعنی گازپروم و بانک مرکزی این کشور می‌تواند نه تنها برای روسیه (بلکه برای آمریکا و هم پیمانانش) فاجعه‌بار باشد.

اجرای این تحریم‌ها می‌تواند اقتصادها در سراسر جهان را فلج کند؛ زیرا احتمالا سبب افزایش قیمت گاز می‌شود یا به روابط تجاری اروپا با روسیه در بدترین زمان ممکن برای این بلوک، آسیب می‌زند.