loader image

جستجو

Israel's three plans to thwart Iran's nuclear program1

آی24:
سه طرح اسرائیل برای خنثی کردن برنامه هسته‌ای ایران

مرکز مطالعات سورین

چکیده

شبکه خبری «آی24» در گزارشی از سه طرح اسرائیل برای خنثی کردن برنامه هسته‌ای ایران، خبر داد و نوشت: مقامات اسرائيل، در سال‌های گذشته بارها گفته‌اند که برای حمله به تاسیسات هسته‌ای در ایران آمادگی دارند.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، شبکه خبری آی24 در گزارشی خبر داد: رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل(رژیم صهیونیستی)، روز جمعه در آخرین سخنرانی خود در این سمت، گفت: «دولت یهود سه طرح عملیاتی برای حمله به ایران با هدف خنثی کردن برنامه هسته‌ای این کشور طراحی کرده است».
آویو کوخاوی چند روز پیش از سپردن این سمت به «هرتزی هالوی»، گفت: «ایران به‌رغم ادعای جمهوری اسلامی، هنوز یک تیم فعال برای تولید سلاح اتمی دارد و این گروه عمدا بسیار آهسته در کار خود پیش می‌رود؛ این نقض توافق هسته‌ای است».
به گفته کوخاوی، ایران در حال حاضر مواد شکافت‌پذیر کافی برای تولید چهار بمب را دارد.

این امر اسرائیل (رژیم صهیونیستی)،  را بر آن داشته تا برای جلوگیری از دستیابی تهران به تسلیحات هسته‌ای، طرح‌های متفاوتی ارائه دهد.
رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل(رژیم صهیونیستی)، ، به روزنامه اسرائیل‌هیوم نیز گفته است که این طرح‌ها از حمله تلافی‌جویانه غیر‌مرتبط با موضوع هسته‌ای، تا حمله به تاسیسات هسته‌ای و سایت‌های اتمی ایران و در نهایت هدف قرار دادن سایت‌ها و اماکن نظامی و سایر دارایی‌های این کشور را شامل می‌شود.

کوخاوی پیش‌تر گفته بود که این کشور به طور متوسط هر هفته دست‌کم یک عملیات علیه جمهوری اسلامی در سراسر غرب‌آسیا انجام داده است.
آویو کوخاوی همچنین با اشاره به بحث احیای برجام، بر اینکه توافق هسته‌ای جدیدی در افق دیده نمی‌شود، تاکید کرد و گفت: «چنان‌ چه زمانی دستور حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران داده شود، ارتش اسرائیل(رژیم صهیونیستی)،  برای انجام آن ماموریت آماده خواهد بود.»
مقامات اسرائيل(رژیم صهیونیستی)، در سال‌های گذشته بارها گفته‌اند که برای حمله به تاسیسات هسته‌ای در ایران آمادگی دارند.