loader image

جستجو

The West is trapped in sanctions against Russia

هیل:
غرب در دام تحریم‌‌ها علیه روسیه افتاده است

مرکز مطالعات سورین

چکیده

نشریه «هیل» نوشت: تحریم‌ها به افزایش قیمت جهانی مواد خام و انرژی کمک می‌کند و در نتیجه منجر به افزایش درآمد مسکو حتی با وجود کاهش صادرات انرژی این کشور می‌شود.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین،‌ «برهما چلانی» -تحلیلگر سیاسی و ستون‌نویس نشریه هیل- معتقد است که تحریم‌ها علیه روسیه، «سلاحی دولبه» است که آسیب جدی به خود غرب وارد می‌کند.

تحریم‌های غرب علیه مسکو با سلاح‌های اقتصادی کشتار جمعی که برای نابودی اقتصاد روسیه طراحی گردیده، مقایسه شده‌اند.

اما این اقدامات شمشیر دولبه هستند. وی افزود: کشورهایی که این تحریم‌ها را اعمال کرده‌اند نیز از این محدودیت‌ها متضرر شده‌اند.

چلانی تصریح می‌کند: غرب در واقع در دام افتاده است؛ تحریم‌ها و تعمیق درگیری اوکراین به افزایش قیمت جهانی مواد خام و انرژی کمک می‌کند و در نتیجه، منجر به افزایش درآمد مسکو، حتی با وجود کاهش صادرات انرژی این کشور می‌شود.

علاوه بر این، آمریکا و متحدانش با تورم فزاینده و در نتیجه مشکلات سیاسی مواجه شدند.

در عین حال، روبل پس از اقدامات حمایتی دولت دوباره افزایش یافت، در حالی که، برای مثال، ین ژاپن در برابر دلار به پایین‌ترین سطح ۲۰ سال اخیر سقوط کرد.

مشکل دیگر، اختلال در زنجیره تامین است که سود شرکت‌های غربی را تهدید می‌کند و همچنین نرخ‌های بهره بالاتری که به منظور مهار تورم هستند، اما در واقع شرایط را برای مصرف‌کنندگان بدتر می‌کنند.