loader image

جستجو

Netanyahu's opponents came to the streets for the 15th week in a row

تایمز اسرائیل:
مخالفان نتانیاهو برای پانزدهمین هفته متوالی به خیابان‌ها آمدند

مرکز مطالعات سورین

چکیده

روزنامه «تایمز اسرائیل» نوشت: در حالی اعتراضات علیه سیاست‌های کابینه رژیم صهیونیستی وارد پانزدهمین هفته خود می‌شود که تحلیلگران معتقدند شدت و ابعاد اجتماعی و سیاسی این اعتراضات همچنان در حال گسترش است.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، روزنامه تایمز اسرائیل در مطلب تازه خود نوشت: تظاهرات‌های ضد دولتی ساکنان تل‌آویو برای پانزدهمین هفته متوالی برگزار شد و ده‌ها هزار معترض به خیابان‌های این شهر آمدند.

در همین ارتباط، روزنامه هاآرتص نیز اعلام کرد که اسرائیلی‌ها برای پانزدهمین هفته متوالی علیه کودتای قضائی نتانیاهو به خیابان آمدند و دست به تظاهرات زدند.

شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی نیز تعداد تظاهرات‌کنندگان علیه نتانیاهو و کودتای قضائی او در تل‌آویو را در ساعات ابتدایی تظاهرات تا ۸۵ هزار نفر اعلام کرد و افزود تعداد معترضان همچنان در حال افزایش است.

تظاهرات در تل‌آویو در حالی از سرگرفته شده که مناطق اشغالی فلسطین طی روز‌های اخیر صحنه شدیدترین خشونت‌ها و درگیری‌ها با مقاومت فلسطین بوده است.

اعتراضات در تل‌آویو و مناطق اشغالی علیه طرح کابینه نتانیاهو برای تغییرات قوانین قضائی صورت می‌گیرد.

این در حالی است که سه هفته پیش «بنیامین نتانیاهو»، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی همزمان با ادامه تظاهرات گسترده در اراضی اشغالی علیه او قبل از تشدید تنش‌های نظامی و تجاوزات علیه مسجدالاقصی و نوار غزه، شکست را پذیرفته و توقف طرح اصلاحات قضائی موردنظر خود را اعلام کرده بود.

وی در سخنرانی خود عنوان کرد که با هدف جلوگیری از دودستگی و اختلافات داخلی، توقف طرح اصلاحات قضائی را به‌منظور دست‌یابی به اجماعی گسترده اعلام می‌کند. او مدعی شد که تصمیمی برای ایجاد تفرقه و اختلاف بین صهیونیست‌ها ندارد.

تصمیم مخالفان نتانیاهو برای از سرگیری دوباره تظاهرات علیه او و طرح جنجالی کابینه‌اش بیانگر این است که ساکنان سرزمین‌های اشغالی به وعده‌های نخست‌وزیر هیچ اعتمادی ندارند و فشار‌های سیاسی داخلی همزمان با فشار‌های نظامی خارجی تحمیل‌شده از جانب مقاومت، آینده رژیم صهیونیستی را با سرنوشت مبهمی مواجه کرده است.

در حالی اعتراضات علیه سیاست‌های کابینه رژیم صهیونیستی وارد پانزدهمین هفته خود می‌شود که تحلیلگران معتقدند شدت و ابعاد اجتماعی و سیاسی این اعتراضات همچنان در حال گسترش است. در جریان تظاهرات هفته‌های گذشته در اراضی اشغالی، تعدادی از معترضین توسط نیرو‌های صهیونیست بازداشت شدند.

هفته‌های گذشته نیز منابع عبری زبان اعلام کرده بودند که صد‌ها هزار نفر علیه نتانیاهو و کابینه افراطی او به خیابان‌ها آمده‌اند و دست به تظاهرات زدند.

از سوی دیگر، همزمان با اقدامات تجاوزکارانه صهیونیست‌ها علیه مسجدالاقصی، وزرای خارجه کشور‌های عضو شورای همکاری خلیج‌فارس، اردن، مصر و عراق صبح روز شنبه پس از نشست مشورتی خود در جده در بیانیه‌ای تجاوزات و حملات اشغالگران صهیونیست علیه مسجدالاقصی را محکوم کردند.

وزارت امور خارجه عربستان در بیانیه‌ای پس از پایان این نشست پیرامون مسئله فلسطین بر مرکزی بودن و در اولویت قرار داشتن مسئله فلسطین تاکید کرده و اقدامات نامشروع رژیم صهیونیستی که موجب نابودی راه‌حل دو دولتی و فرصت‌های تحقق صلح عادلانه و فراگیر خواهد شد را محکوم کردند.

در این بیانیه تجاوزات و جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی علیه مسجدالاقصی محکوم شده و بر ضرورت حفظ وضعیت تاریخی و قانونی حاکم بر آن تاکید شد. گفتنی صهیونیست‌ها در روز‌های اخیر همزمان با اعیاد یهودی تعرضات علیه مسجدالاقصی را افزایش داده و بار‌ها نمازگزاران و معتکفان فلسطینی در قبله اول مسلمانان جهان را مورد حمله قرار داده‌اند.