loader image

جستجو

Disagreements with the initial agreement on the debt issue of the US government

سی‌ان‌بی‌سی:
مخالفت‌ها با توافق اولیه بر سر موضوع بدهی‌های دولت آمریکا

مرکز مطالعات سورین

چکیده

شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی» در گزارش خود از مخالفت‌ها با توافق اولیه بر سر موضوع بدهی‌های دولت آمریکا، خبر داد.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین،‌شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی در گزارش خود خبر داد:پس از مذاکراتی سخت برای دستیابی به یک توافق آزمایشی با کاخ سفید در مورد سقف استقراض آمریکا، چالش بعدی «کوین مک کارتی» -رئیس مجلس نمایندگان- این است که موافقت مجلس را با این طرح جلب کند.

جایی که جمهوری‌خواهان تندرو در حال حاضر تهدید به نابودی آن کرده‌اند.

در حالی که مذاکره‌‌کنندگان دموکرات و جمهوری‌خواه جزئیات نهایی توافق را برای تعلیق سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری دولت فدرال در روزهای آینده بررسی می‌کنند، ممکن است مک کارتی مجبور شود در پشت پرده بحث و درگیری‌هایی را داشته باشد.

«چیپ روی» -نماینده برجسته فراکسیون آزادی- از حزب جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان در توئیتر نوشت: ما تلاش می‌کنیم مانع از تصویب این طرح در مجلس شویم.

جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان و سنا به چارچوب زمانی توافق و شرایط آن انتقاد دارند.

ناکامی کنگره در دستیابی به توافقی درباره سقف بدهی‌های آمریکا تا قبل از 5 ژوئن می‌تواند باعث قصور در پرداخت‌های آمریکا شود و این امر بازارهای مالی را متزلزل کرده و این کشور را وارد رکود عمیقی خواهد کرد.

جمهوری‌خواهان با 222 رای در برابر 213 رای دموکرات‌ها، کنترل مجلس نمایندگان را در اختیار دارند، در حالی که دموکرات‌ها با رأی 51 بر 49 مجلس سنا را کنترل می‌کنند.

این حواشی به این معنی است که میانه‌روهای هر دو طرف باید از این طرح حمایت کنند، زیرا هرگونه مصالحه تقریباً به‌طور قطع حمایت جناح‌های چپ و راست افراطی هر حزب را از دست خواهد داد.

مک کارتی برای به دست آوردن کرسی ریاست موافقت کرد که به هر یک از اعضا اجازه دهد برای برکناری او رای دهند که در صورت تلاش برای همکاری با دموکرات‌ها، این امر می‌تواند منجر به برکناری وی شود.

چیپ روی روز یکشنبه در توئیتر شکایت کرد که این توافق باعث می‌شود تا طرح گسترش خدمات درآمد داخلی از طریق جمع‌آوری مالیات در زمانی که دموکرات‌ها هر دو مجلس کنگره را کنترل می‌کردند، دست‌نخورده باقی بماند.

سناتور «لیندسی گراهام» نیز درباره تأثیر احتمالی این توافق بر دفاع آمریکا و حمایت واشنگتن از اوکراین ابراز نگرانی کرد.

«مایک لی» -سناتور جمهوری‌خواه- در توئیتر گفت: کوبیدن روی خط حمله حریف یک استراتژی برنده نیست.

این توافق، سقف بدهی‌ها را تا ژانویه 2025، پس از انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر 2024، در ازای محدودیت در هزینه‌ها و کاهش برنامه‌های دولت، به حالت تعلیق در می‌آورد.

«دان بیشاپ» -نماینده و دیگر جمهوری‌خواهان تندرو- به‌شدت از جزئیات اولیه توافق انتقاد کردند که نشان می‌دهد بایدن با موفقیت از چندین درخواست کاهش هزینه‌ها در روز شنبه عقب‌نشینی کرده و این نشان می‌دهد که ممکن است مک کارتی در کسب حمایت مجلس از این طرح مشکل داشته باشد.

بیشاپ گفت: تسلیم کامل در حال وقوع است.

دموکرات‌های ترقی‌خواه در هر دو مجلس گفته‌اند از توافقی که الزامات کاری اضافی داشته باشد، حمایت نخواهند کرد.

منابع می‌گویند که این توافق، الزامات کاری را به کمک‌های غذایی برای افراد 50 تا 54 ساله اضافه می‌کند.

به گفته منابع آشنا با این مذاکرات، این قرارداد هزینه‌های مربوط به مراقبت از نظامیان و کهنه‌سربازان را افزایش می‌دهد و هزینه را برای بسیاری از برنامه‌های داخلی محدود می‌کند.

جمهوری‌خواهان، طرح افزایش مالیات پیشنهادی بایدن را رد کرده‌اند و هیچ‌یک از طرفین تمایلی برای اجرای برنامه‌های رو به رشد سلامت و بازنشستگی نشان نداده‌اند که بدهی‌ها را در سال‌های آینده به‌شدت افزایش می‌دهد.

چندین آژانس رتبه‌‌بندی اعتباری، آمریکا را برای کاهش رتبه احتمالی مورد بازبینی قرار داده‌‌اند که می‌‌تواند هزینه‌های استقراض را بالا ببرد و جایگاه آن را به‌عنوان ستون فقرات سیستم مالی جهانی تضعیف کند.