loader image

جستجو

The ban on the import of Chinese Huawei and ZTA equipment by the United States

رویترز:
ممنوعیت واردات تجهیزات هواوی و زد.تی.ای چین از سوی آمریکا

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «رویترز» در گزارش تازه خود از ممنوعیت واردات تجهیزات هواوی و زد.تی‌. ای چین از سوی آمریکا، خبر داد.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، خبرگزاری رویترز در گزارش تازه خود خبر داد: آمریکا واردات و فروش تجهیزات شرکت‌های هواوی و زد.تی.ای چین را ممنوع کرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در ژوئن 2021 اعلام کرده بود که فهرستی از شرکت‌هایی را تهیه کرده است و قصد دارد واردات تجهیزات آن‌ها را ممنوع کند.

آمریکا در مارس 2021  پنج شرکت چینی هواوی، زد.تی.ای، هیترا، هایکویژن و داهوا را در این فهرست قرار داده بود.

کنگره آمریکا در سال 2020 ، 1.9 میلیارد دلار برای حذف فناوری سلولی شرکت هواوی و شرکت تجهیزات مخابراتی زد.تی.ای در بخش‌های وسیعی از مناطق روستایی آمریکا تصویب کرد.

«جسیکا روزنورسل» -رئیس کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا- در بیانیه ‌ای گفت: این قوانین بخشی مهم از اقدامات ما برای حفاظت از مردم آمریکا در مقابل تهدیدهای امنیت ملی است.

دولت جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا جمعه شب اعلام کرد که واردات و فروش تجهیزات مخابراتی شرکت‌های چینی هواوی و زد.تی.ای را بدلیل آنچه که به زعم واشنگتن «خطر غیرقابل قبول» علیه امنیت ملی ایالات متحده است، ممنوع کرد.

کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا نیز اعلام کرد که  قوانین نهایی را برای ممنوع کردن واردات تجهیزات سه شرکت چینی دیگر شامل «داهوا تکنولوژی»، «هانگژو هایکویژن» و «هیترا کمیونیکیشن» تصویب کرده است.

واشنگتن مدعی است که پکن می‌تواند از این شرکت‌ها برای جاسوسی علیه شهروندان آمریکایی استفاده کند. دولت چین هرگونه تلاش برای جاسوسی از آمریکا را قویا رد کرده است.