loader image

جستجو

Americans' disappointment with the state of their country

ان‌بی‌سی:
ناامیدی آمریکایی‌ها از وضعیت کشورشان

مرکز مطالعات سورین

چکیده

شبکه خبری «ان‌بی‌سی» در گزارشی با اشاره به نظرسنجی جدید از  ناامیدی آمریکایی‌ها از وضعیت کشورشان خبر داد و نوشت:‌ بالای 70 درصد از مردم آمریکا از وضعیت‌ کشورشان نارضایتی دارند.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین،‌ شبکه خبری ان‌بی‌سی در گزارشی نوشت: بر اساس نظرسنجی جدیدی که از سوی شبکه «ان‌بی‌سی نیوز» برگزار شده، سه چهارم رای‌دهندگان آمریکایی معادل 74 درصد معتقدند که کشورشان در مسیر غلطی حرکت می‌کند.

پایگاه خبری شبکه‌ان‌بی‌سی نیوز نوشت، این پنجمین بار متوالی است که سری نظرسنجی‌های برگزار شده از سوی این شبکه رقمی ‌بالای 70 درصد را در خصوص نارضایتی آمریکایی‌ها از وضعیت کشورشان ثبت می‌کند.

همچنین 58 درصد از افراد شرکت کرده در این نظرسنجی گفتند که به اعتقاد آن‌ها، آمریکا بهترین روزهایش را پشت سر گذاشته است. این بالاترین رقم ثبت‌شده برای پرسشی است که از سال 1990 تا کنون در این سری نظرسنجی‌ها پرسیده شده است.

68  درصد نیز گفتند که معتقدند آمریکا هم اکنون گرفتار رکود اقتصادی است.

این نظرسنجی در یک بخش دیگر نشان داد، اکثریت رای‌دهندگان آمریکایی معتقدند، تحقیقات متعدد درباره تخلفات دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا باید ادامه یابد.

چند روز پیش، ماموران اداره تحقیقات فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، به اقامتگاه دونالد ترامپ مشهور به مار-آ-لاگو در ایالت فلوریدا یورش برده و بر اساس گزارش‌ها، اسناد و مدارکی «فوق محرمانه» را در آنجا کشف و ضبط کردند.

بر طبق نتایج نظرسنجی، 57 درصد از افرادی که به‌عنوان رای‌دهنده در آمریکا ثبت‌نام کرده‌اند، گفتند که تحقیقات درباره تخلفات دونالد ترامپ باید ادامه یابد، در حالی که 40 درصد خواستار متوقف شدن این تحقیقات شدند.

این نظرسنجی در یک بخش دیگر نشان داد که میزان محبوبیت جو بایدن همچنین نزدیک 40 درصد باقی مانده است؛ 42 درصد از افراد ثبت‌نام شده به‌عنوان رای‌دهنده گفتند که عملکرد بایدن به‌عنوان رئیس‌جمهور آمریکا را تایید می‌کنند، در حالی که 55 درصد با عملکرد او مخالفت کردند.

در یک نظرسنجی برگزار شده در ماه می ‌نیز 42 درصد از افراد ثبت‌نام شده به‌عنوان رای‌دهنده عملکرد بایدن را تایید کردند، در حالی که 39 درصد از کل بزرگسالان شرکت کرده در آن نظرسنجی عملکرد وی در مقام ریاست‌جمهوری را قبول داشتند.