loader image

جستجو

Trump's reaction to Pelosi's controversial trip1

هیل:
واکنش ترامپ به سفر جنجالی پلوسی

مرکز مطالعات سورین

چکیده

نشریه «هیل» در گزارش تازه خود از واکنش ترامپ به سفر جنجالی پلوسی خبر داد و گفت: به گفته ترامپ، پلوسی هر چه را دست بزند، به گند کشیده شده و به هرج و مرج و اغتشاش تبدیل می شود.

فهرست مطالب

 به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، نشریه هیل در گزارش تازه خود نوشت: دونالد ترامپ از سفر قریب‌الوقوع رئیس مجلس این کشور به تایوان انتقاد کرد و هشدار داد که دخالت وی در روابط پکن و تایپه به وخامت آن می‌انجامد.

وی در شبکه اجتماعی منتسب به خود (Truth) نوشت که دخالت نانسی پلوسی روابط چین و تایوان را بدتر می‌کند.

به گفته ترامپ، پلوسی «هر چه را دست بزند، به گند کشیده شده و به هرج و مرج و اغتشاش تبدیل می شود.»

در بحبوحه افزایش تنش‌ها با آمریکا بر سر سفر پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان این کشور به جزیره تایوان، چین روز جمعه از برگزاری یک رزمایش بزرگ در نزدیکی تایوان خبر داد.

از سوی دیگر، «گنگ شوانگ» -معاون نماینده دائم- چین در سازمان ملل متحد روز جمعه در اظهارات خود در شورای امنیت که به آمریکا اشاره می‌کرد، گفت: نباید عزم چین برای دفاع از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی خود را دست‌کم گرفت. امیدوارم کشور مربوطه این امر را به وضوح ببیند و با آتش بازی نکند.

کاخ سفید در بیانیه‌ای گفت: در مورد تایوان، بایدن تاکید کرد که سیاست آمریکا تغییر نکرده و این کشور به شدت با تلاش‌های یکجانبه برای تغییر وضعیت موجود یا تضعیف صلح و ثبات در سراسر تنگه تایوان مخالف است.

در روزهای اخیر، تنش‌ها میان دو کشور بر سر سفر پلوسی به تایوان افزایش یافته است. سفر وی به تایوان، اولین سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به این جزیره در طول ۲۵ سال اخیر محسوب می‌شود.

ترامپ در آخرین توییت خود اظهار داشت: «چرا نانسی پلوسی دیوانه در تایوان است. او همیشه مشکل ایجاد می‌کند. او هیچ کاری را درست انجام نمی‌دهد (دو استیضاح شکست خورده، از دست دادن اکثریت مجلس نمایندگان و…) تماشا کنید!»