loader image

جستجو

The Pentagon does not confirm media reports about the Chinese balloon

رویترز:
پنتاگون گزارش رسانه‌ها درباره بالن چینی را تایید نمی‌کند

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «رویترز» از تایید نشدن گزارش رسانه‌ها درباره بالن چینی توسط پنتاگون،‌ خبر داد.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، خبرگزاری رویترز خبر داد: پنتاگون اعلام کرد، گزارش یک شبکه خبری درباره جمع‌آوری اطلاعات تأسیسات نظامی آمریکا توسط بالن چینی را تایید نمی‌کند.

پنتاگون اعلام کرد،‌ گزارش شبکه «ان.بی.سی نیوز» آمریکا درباره اینکه بالن چینی سرنگون‌شده در اوایل ماه فوریه در نزدیکی سواحل آمریکا، توانسته با پرواز بر فراز چند مکان نظامی حساس این کشور، اطلاعات را جمع‌آوری و همزمان به پکن ارسال کند، تایید نمی‌کند و تحلیل این مساله همچنان ادامه دارد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «سابرینا سینگ»، سخنگوی پنتاگون گفت: «نمی‌توانم این موضوع که این بالن به انتقال همزمان اطلاعات به چین پرداخته را در حال حاضر تایید کنم. ما اکنون در حال تحلیل این مساله هستیم.»

شبکه ان.بی.سی نیوز روز دوشنبه گزارش کرد،  بالن چینی که چندی پیش پروازش در آسمان آمریکا و سرنگون شدنش به دستور «جو بایدن» -رئیس‌جمهور- این کشور جنجال به پا کرد، قادر به جمع‌آوری اطلاعات از سایت‌های نظامی این کشور بود.

ان.بی.‌سی نیوز به نقل از یک مقام ارشد پنتاگون و همچنین یک مقام سابق دولت آمریکا افزود: این بالن با ارتفاع بالا که توسط پکن کنترل می‌شد، قبل از ساقط شدن در روز چهارم فوریه چندین بار از فراز چند سایت نظامی آمریکا عبور و به شکل ۸ پرواز می‌کرده است.

این گزارش اضافه کرد، سه مقام آمریکایی گفته‌اند که این بالن می‌توانسته در لحظه اطلاعات جمع‌آوری‌شده را به پکن ارسال کند.

به گفته این مقامات، اطلاعات جمع‌آوری‌شده چین شامل سیگنال‌های الکترونیکی از سامانه‌های تسلیحاتی و همچنین ارتباطات میان پرسنل بوده است و نه ارسال تصاویر.