loader image

جستجو

Control over the presence of American children under the age of 13 in social networks

یو اس ای تودی:
کنترل بر حضور کودکان آمریکایی زیر 13 سال در شبکه‌های اجتماعی

مرکز مطالعات سورین

چکیده

روزنامه «یو اس ای تودی» در گزارش خود از کنترل بر حضور کودکان امریکایی زیر13 سال در شبکه های اجتماعی، خبر داد.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین،‌ روزنامه یو اس ای تودی در گزارش خود خبر داد:  قانونگذاران آمریکایی لایحه‌ای ارائه کردند که کودکان زیر 13 سال را از استفاده از رسانه‌های اجتماعی منع نموده.

افراد بین 13 تا 17 سال را ملزم می‌کند برای پیوستن به این شبکه‌ها رضایت والدین را داشته باشند.

این اقدام که یکی از نخستین‌ تلاش‌های مهم دوحزبی در کنگره آمریکا برای محدود کردن پلتفرم‌ها برای کودکان است، پس از آن صورت گرفت که اخیرا قانونگذاران برای ایمن‌تر کردن پلتفرم‌های آنلاین برای کودکان از جمله برای ممنوع کردن تیک‌تاک و تنظیم اینستاگرام تلاش کرده‌اند.

با این حال، والدین آمریکایی در گفت‌و‌گو با یو اس ای تودی درباره این قانون و اینکه آیا این قانون در پرداختن به نگرانی‌های به‌سرعت در حال ظهور در خصوص استفاده خردسالان از شبکه‌های اجتماعی موثر باشد یا خیر، ابراز تردید کردند.

اکثر شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در حال حاضر بر اساس قانون حفاظت از حریم خصوصی کودکان در فضای مجازی موسوم به (COPPA)، کاربران زیر 13 سال را از استفاده از رسانه‌های اجتماعی ممنوع می‌کنند. با این حال، این قانون به صورت جدی اجرا نمی‌شود.

سناتورها «بریان شاتس» «تام کاتن» «کریس مورفیـ» و «کیتی بریت» با تاکید بر تاثیر شبکه‌های اجتماعی بر سلامت روان، قانون حفاظت از کودکان را در رسانه‌های اجتماعی با هدف محافظت از این افراد در برابر اثرات زیانبار این رسانه‌ها ارائه کردند. این سناتورها مستقیما رسانه‌های اجتماعی را مقصر بحران فزاینده سلامت روان قلمداد و خاطرنشان کردند گزارش مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا در خصوص رفتارهای مخاطره‌آمیز جوانان در سال 2021 نشان می‌دهد سلامت ضعیف روان و افکار و رفتار خودکشی تقریبا در همه گروه‌های جوانان آمریکایی افزایش یافته است.

کاتن در جریان کنفرانسی مطبوعاتی در خصوص این قانون گفت: مدت‌های مدیدی است که فناوری‌های بزرگ فرزندانمان را در معرض محتوای خطرناک و افراد مردم‌آزار قرار داده است.

مادران و پدران در حالی که فرزندانشان متحمل رنج می‌شدند، احساس ناتوانی می‌کردند که گاهی منجر به تراژدی‌های ویرانگر می‌شد. او افزود: این لایحه گامی بزرگ در جهت رفع این مشکل است.

این لایحه پیشنهادی، علاوه بر محدود کردن کودکان زیر 13 سال در استفاده از رسانه‌های اجتماعی و ضرورت رضایت والدین برای افراد بین 13 تا 17 سال، شامل موارد زیر می‌شود:

* محدود کردن شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در استفاده از الگوریتم‌ها برای ارائه محتوا به خردسالان

* ملزم کردن پلتفرم‌ها به کاربرد معیارهای «سختگیرانه» تایید سن و منع شرکت‌های رسانه‌های اجتماعی در استفاده از اطلاعات برای مقاصد دیگر

* اعطای اختیار به کمیسیون تجارت فدرال و دادستان‌های کل ایالت برای اجرای اقدامات مربوط به این قانون پیشنهادی؛ این قانون اولین موردی نیست که کودکانی را که از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، هدف قرار می‌دهد.