loader image

جستجو

Israel Iron Dome System

یدیعوت آحارانوت:‌ اسرائیل از انتقال سامانه‌های گنبد آهنین به اوکراین خودداری کرد

مرکز مطالعات سورین

چکیده

روزنامه «یدیعوت آحارانوت»‌ نوشت: اسرائیل درخواست کی‌یف مبنی بر ارسال گنبد آهنین برای ارتش اوکراین را به علت ترس از تیرگی روابط با روسیه رد کرده است.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، روزنامه یدیعوت آحارانوت در یادداشت تازه خود نوشت: پس از اظهارات رئیس‌جمهور اوکراین درباره حمله قریب‌الوقوع روسیه به این کشور، رسانه‌ها خبر دادند که تل‌آویو به علت ترس از تیرگی روابط با مسکو از انتقال سامانه‌های گنبد آهنین به کی‌یف خودداری کرده است.

تل‌آویو درخواست کی‌یف مبنی بر ارسال گنبد آهنین برای ارتش اوکراین را به علت ترس از تیرگی روابط با روسیه رد کرده است.

برخی منابع فلسطینی با پرداختن به این گزارش اشاره کردند که تل‌آویو با این مخالفت خود سعی دارد تصویر ساختگی از گنبد آهنین را حفظ کند، زیرا این سامانه در برابر آتش روسیه به هیچ عنوان نمی‌تواند مقاومت کند.

از حدود دو ماه قبل رسانه‌های آمریکایی با اشاره به استقرار 100 هزار نظامی روسی در مرز اوکراین، جوسازی و خبرسازی درباره احتمال حمله روسیه به اوکراین در اوایل سال جاری میلادی را آغاز کرده و موجب تشدید تنش در شرق اروپا شده‌اند. روسیه اما به ‌منظور کاهش تنش‌ها پیرامون مسائل اوکراین، پیشنهاداتی در راستای تضمین امنیتی غربی‌ها به روسیه از جمله عدم گسترش پیمان نظامی ناتو به سمت مرزهای این کشور و خروج نیروهای ناتو از این منطقه را مطرح کرده است.