loader image

جستجو

Another blow to the US economy

اسپوتنیک:
یک ضربه محکم دیگر به اقتصاد آمریکا

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «اسپوتنیک» در گزارشی از یک ضربه محکم دیگر به اقتصاد آمریکا  خبر داد.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، روزنامه اسپوتنیک در گزارشی نوشت:‌ کم‌عمق شدن بی‌سابقه رودخانه می‌سی‌سی‌پی، آمریکا را با یک بحران بزرگ اقتصادی تهدید می‌کند.

مورگان چسکی گفت: «منظره اینجا کاملا تاسف‌بار است. به دلیل افزایش خشکسالی، بخش‌هایی که زمانی بخشی از بستر می‌سی‌سی‌پی بودند، اکنون به کرانه‌های آن تبدیل شده‌اند.

در یک روز معمولی، سطح آب در می‌سی‌سی‌پی باید چیزی بین 4.5-6 متر بالای سر من باشد، ولی اکنون در این رودخانه وسیع، آب به طرز خطرناکی کم شده است.

خشکسالی‌های شدید می‌سی‌سی‌پی را به زانو درآورده است و باعث شده که حرکت لنج‌ها با محصولات کشاورزی و فولاد کند یا به طور کلی متوقف شود.

فرمانده گارد ساحلی مری گیلدی وضعیت را «بد» خواند و گفت: «ما می‌دانیم که تأثیر اقتصادی همه این‌ها بر آمریکا چقدر مهم است. با پیش‌بینی‌های فعلی، من فکر نمی‌کنم که اوضاع بهتر شود».

می‌سی‌سی‌پی یک صنعت حمل و نقل 12.6 میلیارد دلاری را تامین که ده‌ها هزار شغل ایجاد می‌کند.

علاوه بر این، 60 درصد از کل غلات صادر‌شده از آمریکا در طول این رودخانه حمل می‌شود. با این حال، در حال حاضر 127 کشتی و بیش از 1.8 هزار لنج در آبراه‌های بسته بیکار هستند.

راجر اسمیت، کشاورز آرکانزاس، به کانال تلویزیونی گفت که «تا به حال چنین سطح پایینی از رودخانه را ندیده بود».

به همین دلیل مجبور شد برداشت سویا را به تعویق بیاندازد، زیرا جایی برای ذخیره آن ندارد و نمی‌تواند از رودخانه برای حمل آن استفاده کند.

در همین حال، کانال تلویزیونی ان‌بی‌سی خلاصه می‌کند: «مشکل بدتر می‌شود، زیرا رودخانه ناپدید می‌شود».