loader image

جستجو

20% of Americans have experienced gun violence

آسوشیتدپرس:
20 درصد آمریکایی‌ها تجربه خشونت مسلحانه داشته‌اند

مرکز مطالعات سورین

چکیده

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» در گزارش تازه خود به بررسی این خبر که 20 درصد آمریکایی‌ها تجربه خشونت مسلحانه داشته‌اند، پرداخت.

فهرست مطالب

به‌گزارش مرکز مطالعات سورین، خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارش تازه خود خبر داد: یک نظرسنجی نشان می‌دهد از هر 10 بزرگسال آمریکایی حدود 2 نفر می‌گویند خودشان یا یکی از نزدیکانشان تجربه‌ای شخصی از خشونت مسلحانه داشته‌‌اند.

این نظرسنجی همچنین نشان داد افراد بزرگسال سیاه‌پوست یا اسپانیایی‌تبار بخصوص در زندگی خویش با خشونت مسلحانه مواجه بوده‌اند.

این نظرسنجی که دانشکده سیاست‌گذاری عمومی هریس در دانشگاه شیکاگو و مرکز تحقیقات روابط عمومی نورک صورت داده نشان داد 54 درصد از سیاهپوستان آمریکایی و 27 درصد از آمریکایی‌های اسپانیایی تبار می‌گویند در 5 سال گذشته، خودشان یا یکی از دوستان نزدیک یا یکی از اعضای خانواده آن‌ها خشونت با اسلحه را تجربه کرده‌اند.

در نقطه مقابل، 13 درصد از سفیدپوستان آمریکایی دچار چنین تجربه‌ای شده‌اند. درمجموع‏، 21 درصد از افراد بزرگسال در آمریکا تجربه شخصی از خشونت مسلحانه نظیر تهدید شدن با اسلحه یا آسیب دیدن از تیراندازی را گزارش داده‌اند.

این نظرسنجی پس از شماری تیراندازی در سراسر آمریکا، از یک فروشگاه مواد غذایی در نیویورک گرفته تا یک مدرسه ابتدایی در تگزاس و رژه چهارم جولای در ایلینویز صورت گرفت.

طبق داده‌های جمع‌آوری شده توسط گروه حامی کنترل سلاح، قتل‌های مرتبط با اسلحه از سال 2016 تا 2020 از 37.6 در هر 100 هزار نفر به 45.4 در هر 100 هزار نفر افزایش یافته است. بر اساس این داده‌ها، سیاهپوستان 2.1 برابر بیشتر از سفیدپوستان در معرض قتل با اسلحه هستند.

اکثر آمریکایی‌ها می‌گویند احساس می‌کنند خشونت با اسلحه در سراسر کشور افزایش یافته است. در این میان، 59 درصد از سیاه‌پوستان آمریکایی و 45 درصد از اسپانیایی‌تبارها معتقدند خشونت با اسلحه در جوامعشان رو به افزایش است حال آن که 34 درصد از آمریکایی‌های سفیدپوست چنین اعتقادی دارند. به همین ترتیب، افرادی که در نواحی شهری زندگی می‌کنند بیشتر از افرادی که در مناطق حومه شهر یا روستایی زندگی می‌کنند معتقدند خشونت با سلاح در جوامعشان در حال افزایش است.