loader image

جستجو

The probability of the Prime Minister of the Terrace was strengthened

صدای آمریکا:
احتمال نخست‌وزیری لیز تراس قوت گرفت

مرکز مطالعات سورین

چکیده

شبکه خبری «صدای آمریکا» در گزارشی با اشاره به اینکه احتمال نخست وزیر لیز تراس قوت گرفته است، نوشت: وزیر امورخارجه بریتانیا به مراتب محبوبیت بیشتری از رقیب سرسخت خود، ریشی سوناک دارد.

فهرست مطالب

به گزارش مرکز مطالعات سورین، شبکه خبری صدای آمریکا در گزارشی خبر داد: نتایج یک نظرسنجی حاکی از آن است که لیزتراس، در میان هم‌حزبی‌‌های خود از اقبال بهتری برای احراز پست نخست‌وزیری در مقایسه با رقبایش برخوردار است.

نتایج یک نظرسنجی که از سوی موسسه «اوپینیوم» از اعضای حزب محافظه‌کار تهیه شده، نشان می‌دهد که وزیر امورخارجه بریتانیا به مراتب محبوبیت بیشتری از رقیب سرسخت خود، ریشی سوناک دارد.

این نظرسنجی که با کسب نظرات ۴۵۰ عضو حزب محافظه‌کار تهیه شده، نشان می‌دهد که ۶۱ درصد آرا به سمت تراس متمایل است، درحالی که سوناک تنها ۳۹ درصد نظرات را به خود متمایل کرده است.

پیشتازی تراس درحالی عنوان می‌شود که تا پایان مهلت رای‌گیری در سپتامبر کمتر از سه هفته باقی مانده است.

این درحالی است که بعضی معتقدند سوناک که سابقه وزارت مالی را در کارنامه دارد، ممکن است شکاف خود را در روزهای اخیر کاهش دهد.

تراس و سوناک در رای‌گیری نهایی قانون‌گذاران حزب محافظه‌کار پیروز شدند و حالا باید برای آخرین مرحله تعیین نخست‌وزیر آماده شوند.

بوریس جانسون پس از یک رشته رسوایی و تحت فشار همکارانش اخیرا از مقام نخست‌وزیری بریتانیا استعفا داد.

نتیجه نهایی انتخابات قرار است در هفته اول سپتامبر اعلام شود. فرد پیروز با مشکلاتی مانند نرخ تورم سالانه ۱۱ درصدی، اقتصادی که رشد آن متوقف شده است و یک پول ملی که ارزش آن در برابر دلار به پایین‌ترین حد تاریخی خود نزدیک می‌شود، مواجه خواهد شد.